سلامت

10 دلیلی که گربه ها میو میو می کنند

بر اساس نویسنده ی کتاب “پاسخنامه رفتار گربه” آردن مور، “گربه ها قادرند حد اقل 30 نوع صدا تولید کنند، شامل 19 نوع از میوی ساده”

پس چرا گربه های میو می کنند؟ به ده ترجمه ی ممکن برای صحبت گربه توجه کنید:

10. من صدمه دیده ام

اگر گربه ی شما ناگهان شروع می کند تا بیش از حد میو کند، او سریعا به دامپزشکی برای بررسی ببرید. میوی گربه ی شما می تواند معنی آن باشد که شاید مساله ای از لحاظ پزشکی وجود داشته باشد، مخصوصا وقتی که رفتار عادی نیست. توصیه ها در وب ام دی (WebMD) می گویند:

“بیماری های متعددی می توانند باعث شوند تا گربه احساس گرسنگی، تشنگی، یا درد کند، که همگی به میو کردن منجر می شوند.”

9. فقط دارم می گم سلام

سایت جمعیت جلوگیری از آسیب به حیوانات آمریکا (ASPCA) می گوید: گاهی اوقات گربه به آدم خود وقتی که به خانه می آید میو می کند و گاهی حتی برای احوال پرسی هنگامی که در داخل خانه یکدیگر را می بینید.

 8. غذا می خوام

میوی “گشنمه” برای بسیاری از صاحبان گربه چیزی هست که با آن به خوبی آشنایی دارند. جین هرل (Jane Harrel)، بلاگنویس حیوانات خانگی می گوید:

“بسیاری از گربه های می دانند که چگونه صاحبان خود را مطلع کنند که وقت قضا رسیده” ، “گربه ی من موجودر حال میو میو کنان به دنبال من در تمام خانه می آید اگر کمی فکر کند که وقت غذا کمی عقب افتاده است”

7. به من توجه کن

گاهی گربه ها تنها برای توجه شما صحبت می کنند – و می دانند که میو کردن آن را فراهم می کند. بر اساس وب ام دی:

“گربه ها گاهی میو می کنند تا بازی را آغاز کنند، یا شما نوازششان کنید، یا با آن ها حرف بزنین”

6.بزار بیام تو

“اگر یک در بسته باشد، گربه ها ممکن است میو کنند تا شما ان در را برایشان باز کنید”
، او ادامه می دهد:

“یک گربه دارم که هر وقت در اتاق خوابم را می بندم میو می کند. نمی خواهد که وارد شود، تنها با در بسته ی آن جا میونه ی خوبی ندارد”

5. گرممه

یک گربه ی ماده در گرما ممکن است به صورت ممتد ناله کند، مور اضافه می کند:

“یک دلیل دیگر خوب برای اسپری زدن”
4. استرس دارم

بر اساس وب ام دی، گربه هایی که در استرس و اضطراب هستند ممکن است از حالت عادی بیشتر سرو صدا کنند. ممکن است برای مثال متوجه این شده باشید که یک گربه در ماشین به سمت دامپزشکی بلند بلند میو می کند.

3. اعصابم خرابه

 

“گربه های تحریک شده ی عصبانی، اگر به اندازه ی کافی احساس تحدید کنند ممکن است جیغ بکشند،”
همچنین می افزاید این میو کردن های عصبانی ممکن است ممکن است به صورت زوزه نیز باشند.

2. نمی خوام تنها باشم

بر اساس دانشکده ی دامپزشکی دانشگاه ایالت اوهایو آمریکا، هنگامی که برخی گربه ها برای مدت های طولانی تنها هستند، ممکن است مضطرب شوند یا بترسند و در میان کار های دیگر، زیاد میو کنند.

1. دارم پیر می شم

دکتر دامپزشک آرنولد پلوتنیک می گوید:

“پر سر و صدا شدن در میان گربه های مسن رایج است.”
همان طور که گربه ها پیر می شوند ممکن است از فهم و قدرت فکر آن ها کاسته شود، که در شکل های مختلف از قبیل میو کردن های بلند خود را نشان می دهد.

البته هر صاحب گربه می داند که گاهی گربه ها به دلایل نامعلومی میو می کنند. شاید به خاطر اینکه آسمان ابی است، یا می خواهند که کانال تلویزیون را عوض کنید. چون گربه های می توانند صداهای متنوع ایجاد کنند، گربه ی شما می تواند برای موارد مختلف از صداهای مختلف استفاده کند. توجه به شرایطی که گربه ی شما میو می کند و صدا در می آورد می تواند به شما کمک کند تا دوست گربه سال خود را کمی بیشتر بشناسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *