نگهداری

4 توصیه ی نگهداری غذای حیوان برای سالم نگه داشتن گربه ی شما

پس از تهیه ی غذای با کیفیت خطری در سلامت که ممکن است حیوانات خانگی را تهدید کند، خراب شدن غذا پس از خرید به دلیل نگهداری نا مناسب آن می باشد. در اینجا راح حل این مشکل و تعدادی نکته ی دیگر را آورده ایم تا از سلامت شما و حیوان خانگی شما اطمینان بیشتری حاصل شود

غذای استفاده نشده ی حیوان را در داخل ظرف درب دار نگه دارید :

غذای خشک و تشویقی ها را در یک مکان سرد و خشک (زیر 21°C) نگهداری کنید. در صورت امکان، غذای خشک حیوان خانگی را در کیسه ی اصلی در داخل یک پلاستیک تمیز جدا و در دار نگه دارید تا بالای کیسه بسته بماند. همیشه ظرف نگهداری غذای حیوان را پیش از پر کردن دوباره شسته و خشک کنید. فایده ی دیگر نگهداری غذا در بسته ی خودش، قابلیت در نظر داشتن تاریخ انقضاء و اطلاعات مهم دیگر است که دانستن آن ها اهمیت دارد. اگر غذای حیوان تر هست (کنسرو، پوچ و غیره) از یخچال باید استفاده نمود.

 

فروشگاه پرشیاکت

  • غذای استفاده نشده ی حیوان را در داخل ظرف درب دار نگه دارید
  • دست های خود را قبل و بعد از غذا مدیریت غذای حیوان بشویید
  • ظرف های غذای حیوان را نیز بشویید
  • غذای حیوان خانگی را پس از تاریخ انقضاء نگه داری ننماییددکتر برندت دونهام (Bernadette Dunham) دامپزشک و مدیر بخش پزشکی دام سازمان بهداشت غذا و داروی ایالات متحده می گوید:”ما همگی می دانیم که باید دست خود را قبل از آماده کردن و تهیه ی غذا بشوییم، اما چیزی که شاید ندانید آن است که پس از رسیدگی و غذا دادن به حیوان خانگی نیز باید این کار را انجام دهیم.”
    ششتشوی دستان با آب گرم و صابون حدود 30 ثانیه می تواند به جلوگیری از آلوده شدن غذای حیوانات توسط باکتری ها و میکرو ارگانیزم های دیگر مانند سالمونلا کمک کند. اگر غذا سهوا هم توسط میکرو ارگانیزمی که بیماری ایجاد می کند آلوده شده باشد، شستشوی دستان کمک می کند تا از بیمار شدن، و یا احتمالا شیوع پیدا کردن آن به دیگران توسط فردی که غذای حیوان را به او می دهد، جلوگیری شود.شما قطعا هر روز از یک ظرف بی آنکه آن را بشویید چیزی نمی خورید یا نمی نوشید. پس همین اصل بر ظروف آب و غذای حیوان خانگی نیز صدق می کند. سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهاد می کند که ظرف غذای حیوان خانگی خود را پس از هر وعده و ظرف یا ظروف آب او را پس از هر یکی یا دو روز بشویید.

تاریخ انقضای غذاهای سگ و گربه (که گاهی توسط “best by (بهترین زمان استفاده)” یا “use by (قبل از این تاریخ استفاده کنید)” به آن اشاره شده) برای امنیت و سلامتی حیوان شما ساخته شده اند. آن ها را معمولا در کنار یا زیر بسته های غذا یا کنسرو ها می توان یافت. از ریسک و خطر دادن غذای تاریخ مصرف گذشته به او خود خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *